نمایش خبر ها

جستجو
دسته بندی خبر ها

آموزش شهروندان بوشهری برای تفکیک پسماند از مبدا

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر؛ مهندس شجاعی‌پور شنبه‌شب در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در این طرح آموزش گران سازمان مدیریت پسماند به درب منازل واقع در منطقه دو شهرداری مراجعه کرده و آموزش خانوار در خصوص همکاری در کاهش و تفکیک پسماندهای خشک از تر را انجام می دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با اعلام اختصاص یک کد اشتراک بازیافت به هر خانواده بوشهری، تصریح کرد: یک بسته آموزشی حاوی بروشورهای آموزشی و برنامه زمان بندی خودروهای بازیافت برای اطلاع شهروندان از برنامه هفتگی جمع آوری مواد بازیافتی، در اختیار منازل قرار می گیرد.

وی ادامه داد: شهروندان همچنین می توانند پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی و شیشه خود را به صورت جداگانه به غرفه های بازیافت واقع در سطح شهر تحویل دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد: ایستگاه‌های ثابت چندمنظوره جمع آوری مواد قابل بازیافت در چند نقطه شهری بوشهر ایجاد شده تا علاوه بر رفع مشکل شهروندانی که نتوانسته‌اند اقلام قابل بازیافت خود را به مأموران این سازمان تحویل بدهند آموزش و اطلاع رسانی لازم همراه با ارائه هدایا و جزوات آموزشی و دریافت نظرات و پیشنهادات مردم برای ارتقاء سطح خدمات انجام شود.

شجاعی پور بیان کرد: اقلام قابل بازیافت شامل لاک و پلاستیک، کاغذ و مقوا، نایلون و نایلکس، شیشه و فلزات، ظروف آب معدنی و نوشابه هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با اشاره به انواع پسماندها اظهار داشت: این پسماندها شامل پسماندهای تر یا فسادپذیر ، پسماندهای خشک یا غیرفسادپذیر و پسماندهای خطرناک و ویژه هستند هر چند طبقه بندی پسماندها بر اساس پسماندهای خانگی، بیمارستانی، تجاری، صنعتی ، خاک و نخاله ، پارک ها و فضای سبز نیز تقسیم بندی شده است.

وی یادآور شد: بر اساس رسالتی که بر عهده داریم برای هر کدام از این بخش ها به شکل مجزا برنامه هایی در این سازمان تدوین شده که سعی ما این است که با کمک مردم و آموزش های چهره به چهره و استفاده از توان رسانه ها، شهری پاکیزه را رقم بزنیم.

شجاعی پور یادآور شد: علاوه بر تحویل مواد بازیافتی از درب منازل، شهروندان خود می توانند به غرفه های بازیافت نیز مراجعه کرده و با تحویل مواد بازیافتی خود، از غرفه مواد اهدایی و یا وجه نقد تحویل بگیرند.