نمایش خبر ها

جستجو
دسته بندی خبر ها

برگزاری کارگاه یک روزه آموزشی ویژه پاکبانان و حوزه های اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر کارگاهی با هدف آموزش مسائل ایمنی و بهداشتی برای 120پاکبان و کارکنان اجرایی سازمان مدیریت پسماند با حضور مدیریت این سازمان ، معاون سازمان، رئیس فنی و اجرایی سازمان ،حراست سازمان و مسئولان خدمات شهری و اجرایی شهرداری بندر بوشهر در روز دوشنبه مورخ 29مهرماه در محل سالن اجتماعات فرهنگ وارشاد اسلامی بوشهر برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی یک روزه مباحث آموزشی به شرح ذیل تدریس گردید:

احیای قلبی و ریوی و اقدامات فوریتی پزشکی

کنترل ذهن در سوانح و حوادث

لزوم استفاده از وسایل حفاظت فردی و ارگونومی کار

آشنایی با بیماری ایدز و راههای پیشگیری از آن

 

سرپرست سازمان مدیریت پسماند خاطر نشان کردند: اگرچه این قشر زحمت کش برای بهداشت و پاکیزگی معابر زحمات زیادی را متحمل می شوند و در ارتقای سلامت شهر و شهرنشینان نقش بسزایی دارند ولی خود در معرض تهدیدهای متعددی قرار دارند، آسیب هایی که اگر از وقوع آنها جلوگیری نشود احتمال بروز بیماری های خطرناکی برای آنان وجود دارد.  لذا سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر بر اساس ماده 5 قانون مدیریت پسماند ها که مربوط به تامین و تضمین سلامت، بهداشت و ایمنی عوامل اجرایی تحت نظارت می باشد در اجرای دستورالعمل های ابلاغی اقدام به برگزاری این کارگاه نمود.

وی تصریح کرد: افزایش آگاهی از خطرات آن شغل می تواند نقش موثری در  پیشگیری از بروز حوادث و یا ایجاد بیماریهای احتمالی داشته باشد. کردگار با اشاره به پاکیزگی شهر، آنرا زمانی محیا دانست که پاکبانان خدمات شهری در سلامت و نشاط باشند

در پایان ازتعدادی پاکبانان  به پاس خدمات بی وقفه و خالصانه شان برای شهر و شهروندان تقدیر و تشکر به عمل آمد.