نمایش خبر ها

جستجو
دسته بندی خبر ها

تقدیر از پاکبانان بوشهری به مناسبت روز جهانی کارگر/ تصاویر
با حضور شهردار و اعضاء شورای شهر بوشهر، آیین تجلیل از کارگران سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر به مناسبت روز جهانی کارگر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر، آیین تجلیل از کارگران سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر به مناسبت روز جهانی کارگر برگزار شد.

سید نورالدین امیری، شهردار بندر بوشهر

*یکی از حوزه هایی که در 24 ساعت روزانه اقدام به ارائه خدمالت به مردم می کنند، پاکبانان شریف شهرداری هستند.

*به دلیل اهمیت شغل این قشر در تنظیف شهری، در طی شش ماه از پذیرش مسئولیت شهرداری بندر بوشهر برای سومین بار در جمع اختصاصی این عزیزان حضور پیدا کرده و از نزدیک شنونده مشکلات آنها بوده ام.


*بخشی از مشکلات پاکبانان در حوزه پرداخت حقوق و مزایا و توجه به مسائل رفاهی آنهاست که از روز اول در شهرداری خود را به عنوان نماینده پاکبانان اعلام و بر پرداخت به موقع حقوق آنها تاکید و پیگیری داشته ام.

* منکر برخی کاستی ها در این بخش نیست، ایجاد یک فضای صمیمی در بین مدیریت و کارکنان سازمان مدیریت پسماند شهرداری با همدیگر و پاکبانان و سایر نیروهای این حوزه سبب شده تا شهر بوشهر به عنوان یکی از شهرهای تمیز ایران ، مورد توجه مردم این شهر و گردشگران قرار گیرد.


* از من که به عنوان خادم مردم بوشهر، مسئولیت شهرداری این شهر را بر عهده دارم تا سایر دوایر شهرداری از جمله پاکبانان وظیفه ای جزء خدمت به مردم نداریم و هر چند کاستی هایی نیز موجود است اما سعی ما این بود که با اولویت سنجی اقدام به رفع انها کنیم.

* با اشاره به نقش شورایاران در کاهش مشکلات محلات شهر بوشهر، یکی از گام های خوبی که شهرداری در راستای کاهش مشکلات محلات این شهر برداشته ، استفاده از نظرات شورایاران و مشارکت آنها برای احصاء و رفع آن بوده است.


* با قدردانی از تلاش های مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر و همکاران خدومش ، برگزاری دوره های مختلف آموزشی، توجه به معاینات سلامتی دوره ای برای پاکبانان در کنار حضور مستمر و ارتباط چهره به چهره با پاکبانان و خانواده های آنها نقش اساسی در قرار گرفتن خانواده بزرگ سازمان مدیریت پسماند با همکاران پاکبان داشته است که در انجام وظایف سخت تنظیف شهری تاثیرگذار بوده است.

حسن شجاعی پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر

*جایگاه پاکبانان زحمتکش در حوزه تنظیف شهری بر کسی پوشیده نیست و اگر امروز بندر بوشهر به عنوان یک شهر تمییز در سطح مراکز استان های کشور شناخته شده مرهون تلاش های این قشر است.


*ساختار مدیریت حاکم بر مجموعه مدیریت سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر مبتنی بر ایجاد حس یک خانواده متشکل از تمامی کارکنان در بخش های ستادی و اجرایی است و این عامل سبب شده که دسترسی پاکبانان برای رفع مشکلاتشان با مجموعه مدیریتی بسیار آسان و سهل الوصول باشد.

*با تاکید بر توجه به سلامت پاکبانان، از آنجا که یکی از سخت ترین مشاغل در حوزه شهری توسط پاکبانان و سایر فعالان این بخش انجام می شود، با برگزاری دوره های آموزشی مختلف و معاینات دوره ای سلامت به دنبال کاهش ضرایب صدمات مختلف به آنها هستیم.


*هرچند این بخش از همکاران ما در مجموعه شهرداری ، انسان های قانع و خدمتگذاری برای شهروندان هستند اما با همه امکانات و ظرفیت های موجود به دنبال احقاق حقوق مسلم آنها تلاش می کنیم تا با کاهش دغدغه های آنها، مسیر خدمت به مردم دچار چالش نشود.

* خدمات پاکبانان و سایر فعالان حوزه پسماند شهرداری بندر بوشهر بر کسی پوشیده نیست و نه تنها در نوروز که در طرح ویژه یک ماه در استقبال از بهار، بندر بوشهر آماده ورود به سال نو می شود بلکه در تمامی طول سال فرایند تنظیف شهری به خوبی اجرایی می شود.


* مردم مهربان و با فرهنگ بوشهر نیز همکاری مناسبی با حوزه مدیریت پسماند شهرداری دارند به گونه ای که فرهنگ تفکیک زباله ای تر و خشک از مبداء در کنار قراردادن آن در ساعت 21 در این شهر نهادینه شده است.

*در خصوص پرداخت حقوق پاکبانان، به جزء یک مقطع خاص در سال گذشته،حقوق و مزایای پاکبانان هم زمان با حقوق کارکنان پرداخت شده است.