نمایش خبر ها

جستجو
دسته بندی خبر ها

آغاز طرح همیار بازیافت در 17 مدرسه شهر بوشهر
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: طرح های نوین آموزشی حوزه مدیریت پسماند همراه با استقرار ایستگاه های بازیافت در 17 مدرسه این شهر به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر، حسن شجاعی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر بجد دنبال ارتقای میزان آگاهی عمومی و مشارکت دانش آموزان درکاهش تولید و تفکیک از مبدا پسماند برای حفظ بهداشت محیط شهری است.

وی بیان کرد: در این ارتباط مدارس شهر بوشهر به عنوان کانونی مهم دایره آموزش این سازمان قرار گرفت و پس از عقد یک تفاهم نامه با مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان زمینه اجرایی شدن طرح همیار بازیافت در مدرسه ها آغاز شد.شجاعی پور ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح، آموزش گران سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با حضور در مدارس با شیوه های نوین اقدام به آموزش مدیریت پسماند می کنند.

وی یادآور شد: اهدای مخزن 120 لیتری ( در قالب استقرار ایستگاه بازیافت مدارس)، کارتن پلاست برای کلاس ها، کتاب های آموزشی در زمینه مدیریت پسماند به کتابخانه مدارس و دانش آموزان فعال در این زمینه، ارائه بن های بازیافت به دانش آموزان فعال در زمینه بازیافت بخشی از برنامه های این سازمان در مدرسه های شهر بوشهر در سال جاری است.
وی ادامه داد: برگزاری مسابقات مختلف و طرح پاکسازی محلات و ساحل با همکاری دانش آموزان، اختصاص خودروی جمع آوری بازیافت برای جمع آوری مواد بازیافتی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هر هفته و اختصاص کد بازیافت به مدارس تحت پوشش طرح از دیگر برنامه های این سازمان در این طرح است.

شجاعی پور اظهارداشت: در طرح همیار بازیافت مدارس به دنبال اشاعه فرهنگ زیست محیطی در بین دانش آموزان و والدین آنها و ارائه آموزش های عمومی دراین زمینه هستیم.

شجاعی پور بیان کرد: ایجاد انگیزه و آشنایی دانش آموزان با اهمیت بازیافت مواد و تفکیک زباله های خشک و تر به همراه ایجاد روحیه مشارکت در حفظ محیط زیست در این طرح بخوبی دیده شده است.